Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej
Ognisko "Dzikusy"
w Łodzi

92-433 Łódź, ul. Kmicica 10 | tel./fax 42 670 11 28 | tkkf.lodz@interia.pl
BANK ZACHODNI WBK 24             30 1500 1546 1215 4005 3939 0000
Organizacja Pożytku Publicznego | KRS 0000221224 | Rok założenia 1983

Imprezy sportowe







Imprezy sportowo - rekreacyjne w 2010 roku

ŚWIATOWY MARSZ TAFISA

W dniu 03.10.2010 r. we współpracy z ZW ŁTKKF zorganizowaliśmy Światowy Dzień Marszu Tafisa 2010, na następujących trasach:

Andrzejów – Janówka 12 km
Stróża – Janówka 12 km.

Przewodnikami na poszczególnych trasach byli:
Andrzejów – Andrzej Herczyński i Michał Pająk
Stróża – Bogumiła Prochuń i Barbara Kasprzyk

Udział w Światowym Dniu Marszu Tafisa wzięło 1500 osób. Uczestnikom Marszu Tafisa zorganizowano ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz szereg konkurencji rekreacyjno sportowych. W konkurencjach brali udział wszyscy uczestnicy Marszu.

Zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach:

Rzuty do tarczy
I miejsce – Władysław Stępień
II miejsce – Antoni Białkowski
III miejsce – Marek Borowski

Rzuty do kosza
I miejsce – Elżbieta Michalska
II miejsce – Teresa Wosik
III miejsce – Wacława Kołada

Rzut podkową
I miejsce – Elżbieta Michalska
II miejsce – Marek Borowski
III miejsce – Antoni Białkowski









IV FESTIWAL SPORTU I ZDROWIA - SULEJÓW

Zarząd Wojewódzki Łódzkiego TKKF oraz Ognisko TKKF Dzikusy przeprowadziło w dniach 28-29.08.2010 imprezę „Festiwal Sportu i Zdrowia” w ramach Zlotu Ognisk TKKF z Województwa Łódzkiego w Sulejowie.

Podczas festiwalu przeprowadzono 12 konkurencji sportowo – rekreacyjnych w których udział wzięły reprezentacje Łodzi, Zgierza, Tomaszowa Mazowieckiego, Zduńskiej Woli i Pabianic. W poszczególnych konkurencjach wyłoniono zwycięzców i wręczono medale oraz puchary.

Lotki:
1 miejsce – Kołada Lucjan Łódź – 75 pkt.
2 miejsce – Zielińska Agnieszka Łódź – 70 pkt.
3 miejsce – Pietras Tomasz Łódź – 69 pkt.

Podkowa:
1 miejsce – Kołada Lucjan Łódź – 58 pkt.
2 miejsce – Stafecki Dawid Pabianice – 48 pkt.
3 miejsce – Krężelewski Sławomir Tomaszów Mazowiecki – 45 pkt.

Trójbój siłowy kobiet:
1 miejsce – Mielowska Kinga Łódź
2 miejsce – Zielińska Agnieszka Łódź
3 miejsce – Tomczak Milena Zgierz

Trójbój siłowy mężczyzn:
1 miejsce – Głowacik Arkadiusz Łódź
2 miejsce – Chałupnik Andrzej Zgierz
3 miejsce – Stawiszyński Grzegorz Pabianice

Turniej tenisa stołowego kobiet:
1 miejsce – Pabiańczyk Katarzyna Zgierz
2 miejsce – Tomczak Milena Zgierz
3 miejsce – Kution Magdalena Łódź

Turniej tenisa stołowego mężczyzn:
1 miejsce – Kwiecień Ryszard Zgierz
2 miejsce – Pająk Stanisław Tomaszów Mazowiecki
3 miejsce – Migdalski Jan Zgierz

Turniej tenisa ziemnego:
1 miejsce – Porczyk Mariusz Tomaszów Mazowiecki
2 miejsce – Maliszak Dawid Pabianice
3 miejsce – Walski Sławomir Tomaszów Mazowiecki

Siatkówka plażowa:
1 miejsce – Kłaczek Krzysztof i Kłaczek Marta
2 miejsce – Han Marcin i Mastalerz Karolina
3 miejsce – Andrzejczyk Cyprian i Rzepecka Joanna

Badminton mężczyzn:
1 miejsce – Maliszek Dawid Pabianice
2 miejsce – Kadzikowski Michał Zgierz
3 miejsce – Jóźwik Stanisław Tomaszów Mazowiecki

Badminton kobiet:
1 miejsce – Stępień Beata Tomaszów Mazowiecki
2 miejsce – Bedyk Agnieszka Pabianice
3 miejsce – Tomczak Milena Zgierz

Siatkówka żeńska:
1 miejsce – Łódź (Dzikusy I)
2 miejsce – Łódź (Dzikusy II)
3 miejsce – Pabianice

Siatkówka mężczyzn:
1 miejsce – Łódź
2 miejsce – Pabianice
3 miejsce – Zduńska Wola

Klasyfikacja generalna:
1 miejsce – Łódź (Ognisko TKKF „Dzikusy”) – 110 pkt
2 miejsce – Tomaszów Mazowiecki – 42 pkt
3 miejsce – Zgierz – 39 pkt
4 miejsce - Pabianice – 36 pkt
5 miejsce – Zduńska Wola – 16 pkt

Współorganizatorem imprezy był Zarząd Główny TKKF oraz Ośrodek Doskonalenia Kadr Słuzby Więziennej w Sulejowie.

















TURNIEJ O PUCHAR POWIATU BEŁCHATOWSKIEGO W SIATKÓWCE

W dniach 9-10 października 2010 w Gminnej Hali Sportowej w Drużbicach został rozegrany turniej o Puchar Powiatu Bełchatowskiego.

W turnieju udział wzięło sześć drużyn które zostały rozlosowane do dwóch grup eliminacyjnych, grupa „A” TKKF Dzikusy Łódź, Bak-Pol Gomunice, KS Kłomnice, grupa „B” GLKS Siatkarz Drużbice, Czarni Szczerców, Drukarnia Garmond Częstochowa.

Sobotnie zawody były eliminacją do niedzielnych finałów, w grupach grano każdy z każdym co ustaliło kolejność w grupach. W sobotę zaciętych meczy nie brakowało, każdy chciał zagrać w finale a finał należał tylko do zwycięzców poszczególnych grup eliminacyjnych.

Wyniki grupy „A”

TKKF Dzikusy – Bak- Pol Gomunice 2-0
Bak-Pol Gomunice – KS Kłomnice 0-2
KS Kłomnice – TKKF Dzikusy 0-2

Wyniki grupy „B”

GLKS Siatkarz Drużbice – Czarni Szczerców 2-0
Czarni Szczerców – Drukarnia Garmond Częstochowa 0-2
Drukarnia Garmond Częstochowa – GLKS Siatkarz Drużbice 2-0

W niedzielne przedpołudnie w meczu o piąte miejsce spotkały się drużyny Czarnych Szczerców i Bak-Pol Gomunic, zwycięsko z tego meczu wyszła drużyna z Szczercowa, wynik 3-0.

Finał był potyczką dwóch zwycięskich drużyn z eliminacji grupowych gdzie spotkały się TKKF Dzikusy z Drukarnią Garmond Częstochowa. Dzikusy okazały się lepsze od Drukarni pokonując ich w finale 3-1 a zarazem zdobyli puchar Powiatu Bełchatowskiego.











POZOSTAŁE IMPREZY I WYDARZENIA

Spartakiada Szkół Podstawowych

  



Kolonie w Sulejowie




Kolonie w Murzasichlach




Podsumowanie Sportowego Turnieju Miast i Gmin




Festiwal Sportu i Zdrowia w Sierakowie




XV Wojewódzki Zjazd Łódzkiego TKKF

  


Olimpiada Przedszkolaków